O nás

„Naše slovenské“ v on-line podobe znamená platformu pre šikovných slovenských tvorcov a ich výrobky. Nejde primárne o kvantitu produktov, ale skôr o spoločne zdieľanú a rozvíjanú myšlienku vyjadrenú prostredníctvom tvorby. Jedná sa o skupinu umelcov, ktorí sa pôvodne venujú vlastnej značke, alebo tvoria len tak v malom, sami pre seba, a v spolupráci s #naseslovenske realizujú originálne kolekcie inšpirované slovenskými tradíciami, turistikou, prírodou a aktívnym životným štýlom.

Práve osobný prístup a dialóg s umelcami i zákazníkmi predstavujú jeden z hlavných piliérov našej značky. Máte nejaký dobrý nápad,  trefnú pripomienku, konštruktívnu spätnú väzbu či fotku s produktom od #naseslovenske?

Hlavným motívom prvej kolekcie značky #naseslovenske sa stali tzv. „ovečky cestovateľky“. Inšpirovali sme sa ovečkami, nakoľko pastierstvo patrí k pôvodným remeslám našej krajiny. Ovčí syr sa zas spája s tradičnou potravinou – poctivou bryndzou. Závan Slovenska je teda v kolekcii doslova citeľný. Ovečky sú ale navyše naozaj veľké cestovateľky! Pri spásaní trávnatých lánov sa nachodia desiatky kilometrov a nevyhýbajú sa ani strmým kopcom či nepriaznivému počasiu. Ovečky zatiaľ v ponuke nájdete na praktických nerozbitných smaltovaných hrnčekoch a na trendy teniskách či zápisníkoch, do ktorých si môžete značiť cestovateľské spomienky alebo len tak čmárať podľa chuti.

Tenisky „Ovečky na cestách“ navrhnuté a vyrobené na Slovensku

Tak ako každému človeku, aj jednotlivým ovečkám prislúchajú iné dominantné charakterové črty. V kolekcii sme ovečky tak trochu poľuďštili a pripísali im vlastnosti štyroch rôznych typov cestovateľov podľa toho, ako sa pri potulkách svetom zvyčajne správajú, a čo pri cestovaní preferujú. Vybrať si môžete parťáčku na cesty, ktorá je podobná vám, alebo naopak takú,  ktorej vlastnosti by ste si na cestách sami želali mať. V ponuke máme štyri typy ovečkových zápisníkov,odlišujúcich jednotlivých cestovateľov rozličnými farbami gumičiek a záložiek. Nájdete v nich krátke básničky a takéto popisy charakterizujúce jednotlivé cestovateľské typy.

Štyri typy cestovateľských zápisníkov od @papeliersk

Ak vám uvedené charaktery ovečiek cestovateliek celkom nesadli a radi by ste si na hrnček alebo na tenisky vybrali iný motív, na e-shope nájdete viaceré varianty.Obrázok na „smalťáčik“ si dokonca môžete navrhnúť aj sami a Smaltovaná babka vám ho s radosťou ručne pomaľuje. Takisto si môžete objednať aj praktické eko vaky a tašky z bavlny, bambusové zubné kefky, či šiltovky. 

Projekt naseslovenske.online má za cieľ podporovať šikovných ľudí pôsobiacich na Slovensku, lokálnu tvorbu, aktívny a ekologický životný štýl, inšpirovať k turizmu a spoznávaniu našej krajiny. Jednoducho poukázať na to pekné, naše slovenské.