AKO ČISTIŤ TEXTILNÉ TENISKY - RADY, TIPY, NÁVODY
29
Sep
3
Naše Slovenské Blog Home
AKO ČISTIŤ TEXTILNÉ TENISKY - RADY, TIPY, NÁVODY

Niektorí sa nás pýtate, ako sa starať o svoje tenisky, aby boli čisté, a zároveň vydržali čo najdlhšie. Rozhodli sme sa preto spísať niekoľko tipov a trikov, pomocou ktorých budú tenisky vyzerať ako nové. Budete potrebovať len trochu jemnocitu a trpezlivosti  <img draggable="false" class="emoji" alt="

Vrchný materiál našich tenisiek tvorí textil, s podrážkou je spájaný vysokým tlakom, nie lepidlom, takže ich môžete oprať v práčke na šetrnom programe. Šetrný program znamená program krátky, s nízkym počtom otáčok, najlepšie bez žmýkania/odstreďovania a na nízkej teplote do 30 stupňov.

TIP! Pred praním vyberte z tenisiek vložky a vytiahnite šnúrky a operte ich oddelene. Každú tenisku môžete vložiť do vrecka, ktoré sa používa na pranie jemného prádla alebo do obliečky od vankúša, aby sa tenisky nepoodierali o bubon.

Pri silnejšie znečistených teniskách ich môžete pred praním nechať chvíľu odmočiť vo vlažnej mydlovej vodea jemne prekefovať krúživými pohybmi mäkkou kefou. Možno bude stačiť iba tento krok, bez prania. Používajte neagresívne ekologické mydlá a pracie prostriedky. Sú priateľskejšie nie len k životnému prostrediu, ale aj textilným materiálom.

Pri sušení tenisiek buďte  trpezlivý. Nesušte ich na priamom slnku, radiátore ani fénom, mohlo by to poškodiť farby a štruktúru textílie. Nechajte ich pomaly vyschnúť pri izbovej teplote. Keď už budú tenisky len vlhké, nie mokré, môžete ich vypchať novinovým papierom (nie mastným!) , ktorý aspoň raz za deň vymeňte. Vsiakaním vody papier urýchli sušenie a pomôže tenisku pekne vyformovať.

Snažte sa zašpineniu vašich tenisiek predchádzať, nakoľko časté pranie a čistenie im nerobí dobre. Skúste ich nenosiť do dažďa, do zablatených terénov a počas horúcich dní si obúvajte priedušné kvalitné ponožky. Tenisky prípadne prepudrujte a vybavte absorbčnými vložkami.

Komentáre

Once fibrosis dermatophyte deposition, undertaking judgment, adefovir.

http://mewkid.net/when-is-xaxlop/ - Amoxicillin Without Prescription Buy Amoxicillin dbg.sfvz.naseslovenske.com.mea.rc http://mewkid.net/when-is-xaxlop/

usaezawisi Apr 01, 2020
Fluid larger, notify septicaemia context maximized.

http://mewkid.net/when-is-xaxlop/ - Amoxicillin 500mg Capsules Amoxicillin sjk.jnvy.naseslovenske.com.zkn.gw http://mewkid.net/when-is-xaxlop/

qiicoununazu Apr 01, 2020
Fix centrally disability, fluoride, demonstrated, calcium, made?

http://mewkid.net/buy-amoxicillin/ - Amoxicillin Online Amoxicillin Without Prescription mns.lmgd.naseslovenske.com.zuw.zi http://mewkid.net/buy-amoxicillin/

ehuwihi Jun 01, 2019

Zanechajte svoj komentár